utorak, 24. travnja 2012.

Radnici tovare Vuka Draskovica

Božja Škvadra




The Story Of Charles Joughin!!!

Evo lijepog primjera zasto alkohol nije nimalo stetan!!!

You may already know the myth of Charles John Joughin, the chief baker aboard the HMS Titanic, but if you don’t, his is as clear a description of what I mean by the phrase “the drinking class” as I can think of.

subota, 21. travnja 2012.

srijeda, 18. travnja 2012.

nedjelja, 15. travnja 2012.

petak, 13. travnja 2012.

Fašisti protiv antifašista! Za samo 100 minuta, samo u našem gradu!

Dragi naši, za samo 100 minuta u našem gradu doći će neke od ovih liepih dievojaka i borit će se suprot poganim lievičarkama svih boja. Podržimo ih!






Nino Brajović ispituje zarobljene Hrvate


Prosvjedni skup u Srbu govor Josipa Miljka


Prosvjedni skup u Srbu 27. srpnja. 2010 govore Ivana Novosel i Vedrana Božić

Nježna strana HČSP-a

srijeda, 11. travnja 2012.

nedjelja, 8. travnja 2012.

Anonymous hakirao stranice HBK: 'Smiješna crkvo, zašto skrivaš onoga koji se počastio djetetom?'


Sretan Uskrs čitateljima, slušateljima i gledateljima BU DOBRO želi blaženi Alojzije Stepinac!


Svjetski dan Roma




Danas se obilježava 8. travnja, Svjetski dan Roma.
Ovaj datum označava dan kada se Romi sjećaju Prvog kongresa Roma, održanog u travnju 1971. godine u Londonu. Tijekom 60-ih godina uspostavljaju su brojne romske organizacije u Francuskoj i Velikoj Britaniji. U ovom periodu nastaju i prve romske organizacije u Srednjoj i Istočnoj Europi. Zajedno sa rastom broja nacionalnih romskih organizacija, rastao je i interes za stvaranje međunarodne romske organizacije. Nakon nekoliko neuspjelih pokušaja, Romi iz brojnih europskih zemalja, susreli su se u Londonu u travnju 1971. godine.

Ovaj Kongres, za koji se smatra se da je prvi istinski međunarodni sastanak Roma, rezultirao je formiranjem Međunarodnog saveza Roma (International Romani Union - IRU), prihvaćanjem romske zastave i himnom (Dželem, dželem).

Samo u Europi živi 12 milijuna Roma. Iako čine najveću "manjinsku" zajednicu, često su tretirani kao građani drugog reda. Brojne romske organizacije, vlade i pojedinci pokušavaju posljednjih godina promijeniti sliku o Romima, ali napredak je neznatan.

U povodu Svjetskog dana Roma u Hrvatskoj se organiziraju različiti programi kojima se predstavljaju jezik i kultura Roma, kao i brojne prigode u kojima se nastoji u javnosti podići razina svijesti o važnosti integriranja Roma u društvo. Osobito su važna nastojanja usmjerena na zaštitu prava djece pripadnika romske zajednice, kako bi im se osigurala dostupnost odgoja i obrazovanja, zdravstvene i socijalne zaštite te svih ostalih prava.

Prema riječima potpredsjednice Europske komisije i povjerenice za pravosuđe Viviane Reding, ključno za dokidanje društvene isključenosti Roma jest osigurati da sva romska djeca završe osnovnu školu, a to je odgovornost države. U Hrvatskoj je također izražen problem napuštanja redovnog školovanja romske djece, osobito djevojčica.

Prije pet godina utemeljena je "Prva dekada" Roma (2005.-2015.) koju je iniciralo osam država jugoistočne Europe. Predstavlja političku obvezu zemalja sudionica da na nacionalnom nivou provode programe i reforme u cilju unapređenja položaja Roma. Prioritetna područja su obrazovanje, zdravlje, zapošljavanje i stanovanje.

U 16 zemalja središnje i istočne Europe utemeljen je Fond za obrazovanje Roma, a sredstvima Fonda financirano je 30.000 romske djece i studenata.
Romi su tradicionalno nomadski narod porijeklom iz sjeverozapadne Indije koji se klasificira Indo-Iranskoj jezičnoj porodici. U sjeverozapadnoj Indiji ima jezika kojima je romski jezik srodan. Njihove migracije počinju iz Azije možda u 13. stoljeću, i otuda se počinju širiti Europom, u svakom slučaju u zapadnoj Europi dolaze negdje u 15. stoljeću, da bi se u 16. stoljeću proširili cijelom Europom. Na područje Sjeverne Amerike dolaze kasnih 1800.-tih godina. Raširivši se širom svijeta Roma (pred kraj 20. stoljeća) ima između deset i dvanaest milijuna. Tri su glavne etničke zajednice na koje su se Romi podijelili svojom ekspanzijom, to su: Gitani (Gitanes), Kalderaši (Kalderash) i Manuši (Manush).

Sretan Uskrs!


HOBOTNICA NA KOPNU...smrt jedne botnice!

ponedjeljak, 2. travnja 2012.

Movie posters from GHANA - part 15








Thanks to bollox for collecting them from various sources